Oliva Nera

Italská restaurace

Domácí těstoviny,
vynikající masa a ryby.

Vino rosso

Červená vína

VALPOLICELLA CLASSICO RIPASSO DOC
Bertani
Italia - Veneto

Ripasso je prastará metoda výroby vína, která nechá vzniknout komplexní a strukturovaná vína. Barva vína je fialková s rubínovými odstíny. Aroma je výrazné s tóny zralého bobulového ovoce, ostružin, černého rybízu a zralých černých třešní. V chuti je vyvážené, živé a plné s delším koncem.

(alergeny: 12) 

AMARONE DELLA VALPOLICELLA BIOLOGICO DOC
Domini Veneti
Italia - Veneto

Víno granátově syté barvy, silné vůně připomínající višně, švestky, vanilku a rebarboru. Hrozny, které se používají k výrobě, se nechávají 120 dní uležet, dále víno zraje 18 měsíců v barikových sudech. Víno je velmi silné, ale přitom jemné chuti, velmi elegantní, suché a trvající. Je to rustikální starodávné víno s pevnou strukturou a schopností dlouho vyzrávat. Vedle obrovské koncentrace je tu i vzácná pikantní kyselinka, která z vína dělá jedinečný požitek.

(alergeny: 12) 

BARBERA D’ALBA DIANA DOC
Negro Angelo
Italia - Piemonte

Víno z odrůdy Barbera. Má krásnou rubínovou barvu s fialovými odlesky. Ve vůni je svěží, ovocné s dominantním aroma po červeném bobulovém ovoci.

(alergeny: 12) 

BAROLO DOCG
Ceretto
Italia - Piemonte

Jednoznačně jedno z největších vín Itálie. Víno jiskrné rubínové barvy s lehkými odlesky fialové. Aroma je ovocné s nádechem višní a lesního ovoce s dotekem ušlechtilého dřeva. V chuti je vysoce elegantní a jemné se sametovým taninem. Barolo, které je připraveno k pití již několik měsíců po lahvování. Ovšem dokáže dozrávat v láhvi i mnoho let

(alergeny: 12) 

CHIANTI CLASSICO DOCG
Villa Cerna
Italia - Toscana

Klasické a velmi tradiční Chianti Classico. Barva vína je rubínová. Aroma je výraznější s tóny zralých třešní a višní, s nádechem tabáku a cedrového dřeva. V chuti bohaté ovocné a plné s dobrou tříslovinou, která se zráním zakulacuje.

(alergeny: 12) 

BRUNELLO DI MONTALCINO DOCG
Caparzo
Italia - Toscana

Bezesporu jedno z největších vín Itálie. Brunello bylo prvním vínem, které získalo zařazení DOCG. Barva vína je tradičně granátově červená s lehkými odlesky oranžové. Bohaté aroma připomínající především bobulové ovoce. V chuti suché, hřejivé a dobře strukturované. Velice dlouhé, tradiční Brunello.

(alergeny: 12) 

MERLOT IL PURO
Astoria
Italia – Veneto

Merlot výrazné rubínové barvy s odlesky fialové. Aroma je intenzivní s tóny červeného bobulového ovoce a sladkého koření. V chuti je plné a mohutné s vynikající intensitou a strukturou.

(alergeny: 12) 

MONTEPULCIANO D’ABRUZZO TRALCETO DOC
Zaccagnini
Italia - Abruzzo

Podmanivé víno z odrůdy montepulciano bohaté na ovocné aroma lesních plodů a tmavých džemů. Za temnou purpurovou barvou je skryta hřejivá a intenzivní chuť s jemnou tříslovinou. Intenzivní dochuť vína postupně přechází do finálních tónů nasládlých plodů a exotického koření

(alergeny: 12) 

PRIMITIVO DI MANDURIA TALÓ IGP
Cantine San Marzano
Italia – Puglia

Červené víno z jedné z nejstarších kontinentálních rév, odrůdy Primitivo. Původní italská réva s jižanským charakterem, šťavnatým ovocným aroma po sušených lesních plodech, intensivní barvou s jemně nafialovělými tóny a plnou chutí s jemnou tříslovinou, bohatou ovocností a pevnou páteří.

(alergeny: 12) 

NERO D’AVOLA IGT
Vigneti Zabu
Italia – Sicilia

Víno rubínové barvy s odlesky fialové. Plné a výrazné aroma s nádechem červeného bobulového ovoce, balsamica a květin. Hřejivé s delší dochutí se stopou sladkého koření v dochuti.

(alergeny: 12) 

AGLIANICO DEL VULTURE PIPOLI DOC
Vigneti Del Vulture
Italia – Basilicata

Tradiční plné červené víno z historické zóny Vulture. Barva je velmi výrazná, temná s odlesky fialové. Buket vína je plný s tóny bobulového ovoce, černých třešní a lehkým dotekem vanilky a černého pepře.

(alergeny: 12) 

PINOT NERO DOC
Ritterhof
Italia – Trentino Alto-Adige

Čistě rubínová barva. Typické aroma bobulového ovoce. Zejména třešní, malin a ostružin. V závěru pohladí svůdný tón vanilky. Velice jemné hladivé a elegantní, středně dlouhé na patře.

(alergeny: 12) 

SHIRAZ IGT
Casale Del Giglio
Italia – Lazio

Pro Itálii atypické, nicméně podařené víno. Výrazná bohatá rubínová barva s odlesky fialové. Bohaté aroma připomíná zejména divoké třešně, černý rybíz, borůvky, černý pepř, skořici a kardamom. V chuti je plné, kořeněné a dobře stavěné s hřejivou tříslovinou. Ovocná struktura je doprovázena kořeněným charakterem s dlouhou dochutí.

(alergeny: 12) 

NEBBIOLO DEL ALBA BRIC DE NUTA DOC
Scarpa
Italia – Piemonte

Nebbiolo rubínové barvy s oranžovými odlesky. Aroma připomíná bobulové oovce s tóny podhoubí a lanýžů. Chuť je elegantní s plným a vyzrálým taninem, suchá a delikátní s dlouhým koncem.

(alergeny: 12) 

GRATTAMACCO BOLGHERI ROSSO DOC
Grattamacco
Italia – Toscana

Víno lesklé rubínové barvy s koncentrovaným aroma po černém rybízu, bylinkách, cedru a tabákových listech. Na patře dominantní tříslovina s elegantní ovocnou texturou, velmi intenzivní, vyrovnaná a dlouhotrvající s tradičními bylinnými tóny typickými pro velká vína z Toskánska.

(alergeny: 12) 

NEGRESCO
Ca Maiol
Italia – Lombardia

Jméno získalo podle legendárního hotelu v Nice. Jedná se o selekci různých lokálních odrůd. Precizní zpracování a nasušení hroznů zajišťuje vysoký extrakt vína. Je výrazné a plné s aroma černého rybízu, sladkého koření a dřeva. V ústech je plné a hřejivé s dobrou strukturou a dlouhým závěrem.

(alergeny: 12) Oliva Nera

Jak se k nám dostanete?

Oliva Nera
Betlémské nám. 10/258
110 00 Praha 1 - Staré Město

-

Oliva Nera