Oliva Nera

Italská restaurace

Domácí těstoviny,
vynikající masa a ryby.

Vino bianco

Bílá vína

SAUVIGNON DOC
Ritterhof
Italia – Trentino Alto-Adige

Odrůda Sauvignon Blanc. Vinice nedaleko jezera Lago di Caldaro u městečka Termeno. Barva zlata. V ovocné chuti dominuje černý rybíz, angrešt a stopa minerality. Výborné ke kozímu sýru, salátům a rybám.

(alergeny: 12) 

GAVI DI GAVI COR DE CHASSE DOCG
Bava
Italia - Piemonte

Víno připravené z tradiční regionální odrůdy Cortese, světle žluté barvy a jemné vůně po žlutých melounech s bylinkovo-květinovými tóny. Jedná se o suché delikátní víno se svěží chutí, harmonické s dobrou strukturou.

(alergeny: 12) 

SOAVE CLASSICO DOC
Domini Veneti
Italia - Veneto

Garganega 80%, Trebbiano di Soave 20%. Vinice jsou situovány v samém srdci zóny Soave Classico. Barva světlá až slámová s decentní vůní. Suché s příjemnou svěžestí. Vynikající k předkrmům, rybám a těstovinám. Skvělé k salátům nebo jako aperitiv.

(alergeny: 12) 

PINOT GRIGIO SAL DOC
Puiatti
Italia - Friuli

Víno s výraznou osobností. Je lehké v barvě s odlesky zelenkavé a zlaté. Jemné, ale bohaté aroma ovoce a kamení. Chuť je velmi svěží s jemnou ale živoucí kyselinkou. Projevuje se mineralita získaná z podloží spolu s lehčím ovocným nádechem. Velmi řízné a čisté víno.

(alergeny: 12) 

VINTAGE TUNINA IGT
Jermann
Italia - Friuli

Jedná se o velmi slavné víno Itálie. Oslnivá slámově žlutá barva s odlesky zlaté. Bohaté komplexní velmi elegantní a persistentní aroma s tóny medu a lučního kvítí. Výrazná mineralita patrná již při prvním přivonění. V chuti suché, vyvážené a velmi jemné s živou kyselinkou v závěru. Díky plnému tělu velice dlouhé až nekončící. Veliké víno!

(alergeny: 12) 

GRILLO IGT
Vigneti Zabu
Italia - Sicilia

Kopcovité vinice v oblasti Sambuca di Sicilia v údolí Belice. Odrůda Grillo. Aroma s tóny vyzrálého ovoce a minerálů. Vynikající k rybám, plodům moře, těstovinám s plody moře, salátům a světlým masům.

(alergeny: 12) 

CHARDONNAY CHIANTARI IGT
Vigneti Zabu
Italia - Sicilia

Chardonnay slámově žluté, čiré a jiskrné barvy. Aroma je bohaté a výrazné s tóny vyzrálého exotického ovoce a minerálů. V chuti je cítit vyzrálé ovoce s květinovými tóny spolu s citrusovým nádechem. Chuť je harmonická s vynikající kyselinkou, dlouhá a svěží.

(alergeny: 12) 

VERMENTINO DI SARDEGNA LA CALA DOC
Sella e mosca
Italia - Sardegna

Vinice se nachází na severovýchodě Sardínie. Vynikající suché víno s minerálními tóny. Vhodné k plodům moře, mořským rybám a těstovinám s plody moře. Skvělé i jako aperitiv.

(alergeny: 12) 

PINOT GRIGIO FARNESE FANTINI IGT
FARNESE FANTINI IGT
Italia – Abruzzo

Letní lehké víno. Svěží s bohatým aroma bílého čerstvého ovoce. Chuť čerstvých broskví přechází do zelených jablek doprovázených svěží kyselinkou.

(alergeny: 12) 

LUGANA PRESTIGE DOC
Ca Maiol
Italia – Lombardia

Lugana je svěžím bílým vínem, které se produkuje na hranici regionů Veneto a Lombardie z místní odrůdy Turbiana. Má slámově žlutou barvu s odlesky zlata při delším zráním vína. Aroma je čerstvé s tóny zralého ovoce, zejména zelených jablek a bílých broskví se svěžím tónem citrusů. Je velmi vyvážené a kulaté s plnější chutí a výraznější mineralitou v závěru s vynikající kyselinou.

(alergeny: 12) 

ARNEIS BLANGÉ DOC
Ceretto
Italia – Piemonte

Bílé víno jiskrné barvy odrůdy Arneis. Barva je velmi jemná
se žlutými odstíny a záblesky zelenkavé. Aroma je lehce minerální a ovocné s nádechem jablek a hrušek. V chuti je svěží ovocné s jemnou dochutí a příjemnou mineralitou. V závěru je velmi svěží s lehkou perličkou, která skvěle podporuje svěží kyselinku.

(alergeny: 12) 

LUGANA RISERVA FABIO CONTATO DOC
Ca Maiol
Italia – Lombardia

Tato Lugana je největším bílým vínem vinařství. Své jméno má po nejstarším synovi zakladatele vinařství. Produkuje se na hranici regionů Veneto a Lombardie z místní odrůdy Turbiana. Má bohatou slámově žlutou barvu s odlesky zlata. Aroma je komplexní a bohaté s tóny zázvoru, žlutých broskví, kmínu a květů levandule. Je bohaté, vyvážené a kulaté s hřejivými tóny sladkého koření a šafránů. Dlouhé a opojné.

(alergeny: 12) Oliva Nera

Jak se k nám dostanete?

Oliva Nera
Betlémské nám. 10/258
110 00 Praha 1 - Staré Město

-

Oliva Nera