Oliva Nera

Italská restaurace

Domácí těstoviny,
vynikající masa a ryby.

Vino bianco

Bílá vína

SAUVIGNON DOC
Ritterhof
Italia – Trentino Alto-Adige

Odrůda Sauvignon Blanc. Vinice nedaleko jezera Lago di Caldaro u městečka Termeno. Barva zlata. V ovocné chuti dominuje černý rybíz, angrešt a stopa minerality. Výborné ke kozímu sýru, salátům a rybám.

(alergeny: 12) 

GAVI DI GAVI COR DE CHASSE DOCG
Bava
Italia - Piemonte

Víno připravené z tradiční regionální odrůdy Cortese, světle žluté barvy a jemné vůně po žlutých melounech s bylinkovo-květinovými tóny. Jedná se o suché delikátní víno se svěží chutí, harmonické s dobrou strukturou.

(alergeny: 12) 

PINOT GRIGIO DOC
Gorgo
Italia - Veneto

Velmi čisté a osvěžující víno odrůdy Rulandské šedé. Jemná zelenkavá barva s čistou jiskrou. Aroma je ovocné a připomíná zralé ovoce, zejména zelená jablka. V chuti osvěžující a lehké.

(alergeny: 12) 

CHARDONNAY DELLE LANGHE DOC
Giacomo Vico
Italia - Piemonte

Víno vyrobené z tradiční odrůdy Chardonay, která v těchto lokalitách dává silná a mocná vína slámově žluté barvy se zlatavými odlesky. Má delikátní a velmi čisté aroma zralého exotického ovoce s klasickou stopou minerality a dubového dříví. V chuti je suché, velmi bohaté a opojné s příjemnou kyselinkou, delikátní mineralitou a sametově karamelovým dozvukem.

(alergeny: 12) 

SOAVE CLASSICO DOC
Domini Veneti
Italia - Veneto

Garganega 80%, Trebbiano di Soave 20%. Vinice jsou situovány v samém srdci zóny Soave Classico. Barva světlá až slámová s decentní vůní. Suché s příjemnou svěžestí. Vynikající k předkrmům, rybám a těstovinám. Skvělé k salátům nebo jako aperitiv.

(alergeny: 12) 

PINOT GRIGIO SAL DOC
Puiatti
Italia - Friuli

Víno s výraznou osobností. Je lehké v barvě s odlesky zelenkavé a zlaté. Jemné, ale bohaté aroma ovoce a kamení. Chuť je velmi svěží s jemnou ale živoucí kyselinkou. Projevuje se mineralita získaná z podloží spolu s lehčím ovocným nádechem. Velmi řízné a čisté víno.

(alergeny: 12) 

INTAGE TUNINA IGT
Jermann
Italia - Friuli

Jedná se o velmi slavné víno Itálie. Oslnivá slámově žlutá barva s odlesky zlaté. Bohaté komplexní velmi elegantní a persistentní aroma s tóny medu a lučního kvítí. Výrazná mineralita patrná již při prvním přivonění. V chuti suché, vyvážené a velmi jemné s živou kyselinkou v závěru. Díky plnému tělu velice dlouhé až nekončící. Veliké víno!

(alergeny: 12) 

FRASCATI SUPERIORE DOCG
Silvestri
Italia - Lazio

Velmi známé bílé víno Itálie z oblasti Frascati classico v blízkosti Říma, připravené z odrůd Malvasia bianca di Candia, Malvasia del Lazio a Greco. Slámově žluté víno s lehkým aroma exotického ovoce. Sametově hebké a vyvážené s velmi šťavnatou a vyváženou chutí, zanechávající příjemný dojem. Lehké víno s pikantní kyselinkou a svěžím charakterem je jedním z nejtypičtějších vín dané lokality.

(alergeny: 12) 

GRILLO IGT
Vigneti Zabu
Italia - Sicilia

Kopcovité vinice v oblasti Sambuca di Sicilia v údolí Belice. Odrůda Grillo. Aroma s tóny vyzrálého ovoce a minerálů. Vynikající k rybám, plodům moře, těstovinám s plody moře, salátům a světlým masům.

(alergeny: 12) 

CHARDONNAY CHIANTARI IGT
Vigneti Zabu
Italia - Sicilia

Chardonnay slámově žluté, čiré a jiskrné barvy. Aroma je bohaté a výrazné s tóny vyzrálého exotického ovoce a minerálů. V chuti je cítit vyzrálé ovoce s květinovými tóny spolu s citrusovým nádechem. Chuť je harmonická s vynikající kyselinkou, dlouhá a svěží.

(alergeny: 12) 

VERMENTINO DI SARDEGNA LA CALA DOC
Sella e mosca
Italia - Sardegna

Vinice se nachází na severovýchodě Sardínie. Vynikající suché víno s minerálními tóny. Vhodné k plodům moře, mořským rybám a těstovinám s plody moře. Skvělé i jako aperitiv.

(alergeny: 12) 

TREBBIANO D’ABRUZZO KASSAURA DOC
Zaccagnini
Italia - Abruzzo

Tradiční víno regionu tvořené ryze odrůdou Trebbiano d´Abruzzo. Má lehkou zelenkavou barvu s odstíny žluté. Aroma vína je jemné s ovocným nádechem připomínající zralé ovoce. V chuti je jemné s nenásilnou kyselinkou přes to však osvěžující. Lehké a pitné bílé víno.

(alergeny: 12) 

YAMADA PECORINO COLLINE PESCARESI DOC
Zaccagnini
Italia - Abruzzo

Klasické víno regionu Abruzzo tvořené místní odrůdou Pecorino, která dává svěží a jiskrná vína se světle žlutou barvou. Aroma připomíná citrusové plody, zejména pak zralý růžový grapefruit. Má svěží a dlouhotrvající chuť díky kvalitní kyselince a ovocné struktuře.

(alergeny: 12) Oliva Nera

Jak se k nám dostanete?

Oliva Nera
Betlémské nám. 10/258
110 00 Praha 1 - Staré Město

-

Oliva Nera